- 23-10-2011
- henriettek
- Løb er frihed
Så endelig ser det ud til at man kan begynde så småt at vende tilbage til sit gamle jeg, selvom der nok lige går lidt tid inden det fysiske niveau er i top igen, lidt skræmmende at det egentlig går så hurtig eller i hvert fald støt ned ad bakke når man har været helt nede at ligge i stilstand MEN OP på hesten igen
Halvmarathon i byen gemmer jeg , tror hellere jeg vil træne støt og hårdt mod at blive endnu bedre stærkere og hurtigere til ALLE de skønne løb der venter næste år:) kan næsten ikke vente.............. Indtil videre er det bare at bygge op og komme ud og nyde efterårs vejret der for mit vedkommende er det smukkeste og mest ideelle vejr at løbe i , og er der skov eller strand i nærheden så er jeg i paradis:)
gode løbe oplevelser til alle i okt og Nov:)
En god ting her i de kolde måneder- MELD dig ind i en løbe klub, det er optimalt for det sociale aspekt men også at man kommer afsted sammen med nogen hver gang, det er max 200 kr for et helt år og det er ikke kun løb man får men oplevelser, ture venskaber og meget mere:)
knus til alle:)