Vinter Løb I Svenstrup

Tid og sted

Løbsdato
16-02-2019
Startby og landsdel
Svenstrup J, Jylland
Tilmelding åbner
02-01-2019
Tilmeldingsfrist
12-02-2019
Eftertilmelding
Ja

Ruten

Distancer
Halvmarathon
Marathon
Specialløb
Cannonball
DAF-opmålt distance
Nej
Tidsmåling med Chip
Nej
Underlag
Asfalt
Grus
Omklædning med bad
Nej
Omklædningsforhold
WC

Andre oplysninger

Gebyrer
90 Kr.
Startsted og tid
Starten går fra LOOP Svenstrup J. Fabriksparken 1, kl 10.00
Forplejning
Depot: med lidt af hvert.
Rutebeskrivelse
Asfalt, grus og fortov. Der er bakker på ruten. 4,22 km lang.
Andre bemærkning
Marathon Kim Pelo 4:43:29, Finn Sørensen 3:33:44, Tom Rodkjær 3:33:44, Maria Hedegaard 4:43:29, Kaj Westergaard 4:17:27, Michael Rank DNS, Vibeke Reimers 4:17:27, Torben Hoberg 3:52:12, Kim Meldgaard 3:49:24, Martin Thomsen 3:33:44, Jørgen Jakobsen 3:49:50, Charlotte Rahbek Rasmussen 4:07:02, Anders Jespersgaard 3:53:49, Sten Christensen 4:12:54, Pia Marcussen 4:34:19, Jens Peter Rasmussen 4:11:37, Rene Randrup Rasmussen 3:44:24, Rico Eiersted 4:02:48, Halvmarathon: Pernille Holt 1:58:28, Michael Grøn 1:37:53, Lars Esmarch Andersen 1:42:23, Rikke Molkte Steen 2:02:00, Rikke Christiansen 2:07:30, Sille V.P.E. Mogensen 2:15:54, Bent Andersen 2:02:01, Lone Lorentsen Ringgaard 2:02:02, Benny Højgaard Kristensen 1:57:28, Morten Hyllested 2:28:04, Kristin Melau Manstrup 2:28:17, Miriam Bierbaum Pedersen 2:02:02, Mads Hartvigsen 2:18:01, Frederik Jakobsen 2:18:01, Søren Rokkjær 1:48:37, Karl Ove Thomsen 2:17:55, Klaus Poulsen 1:50:36, Allan Sørensen 1:58:28, Morten Holt 1:38:32, Lotte Baisgaard Sørensen 1:40:10, Charlotte kronborg 2:00:20, René Kronborg 2:00:45, Inge Marie Jensen 2:10:14, Lars Bloch 2:11:26, Lotte Kjøbeløv 2:41:17, Carsten Kjøbeløv 2:00:57, Romana Kristensen 1:57:47, Thomas Birch 2:24:59, Hanne Schmidt 2:29:47, Per Jørgensen Ulstrup 1:32:25, Michael Larsen 1:53:03, Susie Rasmussen 2:28:17, Søren Ravn 2:09:00, Charlotte Pedersen 2:28:17, Tina Kronborg Woxen 2:28:17, Allan Hansen 2:27:22, Morten Grøndahl Nielsen 2:15:03, Claus Rønø Pedersen 2:07:32, Jonna M. Nielsen 2:17:24, Henrik Blaabjerg Hansen DNS, Karen Engemann 2:03:46, Kristina Lysdal Engemann 2:19:25, Mai-Britt Frimor 2:15:28, Lasse Andersen 1:54:38, Bente Morild DNS, Henrik Wahlsted Madsen 1:48:00, Rundeløb: Dorte Werner Nielsen 52:00, Anne-Louise Nygaard Sadek DNS

Log ind

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Nyt medlem

Velkommen til medlem nr. 13787:

Nyhedsbreve




Løber
Løbsarrangør