- 01-02-2010
- Martin Bork, Admin
- Information
Albatros Travel lancerede i starten af året en helt ny hjemmeside: www.albatros-maraton.dk, som udelukkende fokuserer på løberejser rundt om i verden. Nu laver vi nemlig ikke kun vores egne eventyrløb, men også rejser til byløb i blandt andet Berlin, Rom og ikke mindst New York! Ja, du læste rigtigt, Albatros Travel er nu blevet officiel agent til ING New York City Marathon og tilbyder startnumre allerede i år, selvom disse har været udsolgt i Danmark i lang tid. Vi har sammensat en otte dages rejse til New York, hvor vi skal bo midt på Manhattan på det firestjernede Hotel Millenium UN Plaza. Du kan læse rejsens fulde program her
Vel vidende at startnumre til ING New York City Marathon er meget eftertragtede, og eftersom vi kun har et begrænset antal, vil vi give alle, der ønsker at komme med til løbet i år, en chance ved at trække lod om pladserne på rejsen. Rejsen koster 16.990 kroner per person i delt dobbeltværelse, ekskl. startnummer.
Er du interesseret i at være med i lodtrækningen, skal du inden den 15. februar skrive til newyork@albatros-travel.dk og oplyse fulde navn, personnummer, adresse, e-mail og telefonnummer på dig selv og eventuelle medrejsende samt ønsket antal startnumre (dog maksimalt 2 stk.) og navnene på de(n) person(er), der skal have startnummer. Man kan kun tilmelde sig én gang i lodtrækningen. Vi gør opmærksom på, at aldersgrænsen for at deltage i løbet er minimum 18 år.
Tilmeldingen til lodtrækningen er bindende, og man kan ikke videregive sit startnummer til andre. Der bliver trukket lod den 15. februar, og vinderne vil få direkte besked og efterfølgende blive offentliggjort på vores hjemmeside: www.albatros-maraton.dk
#1
Kan man købe startnummer hos jer?